Először is egy tévhitet szeretnék eloszlatni:
A klíma berendezés nem fűtőszállal vagy fűtőbetéttel fűt.
Klíma fűtés:
Hűtési üzemmódban a beltéri egységben történik az elpárologtatás, azaz a hűtés, ilyenkor a kültéri egységben hő termelődik.
Azonban, ha ezt a folyamatot megfordítjuk (váltó szelep segítségével) akkor a beltéri egységben keletkezik majd a hő, ezt a hőt felhasználva tudjuk fűteni a helységet.
Tehát a klíma berendezésben nem fűtőszál vagy fűtőbetét termeli a hőt.
Mennyi ideig használható a klíma fűtésre?
Alapvetően a külső hőmérséklet és a klíma berendezés típusa határozza meg hogy meddig használható fűtési üzemmódban a klíma berendezés.
Az „alap” GREE klímaberendezések -15C fok külső hőmérsékletig képesek hatékonyan fűteni.
A fűtésre optimalizált GREE klímaberendezések viszont -22C fok egyes típusok akár -28C fokos külső hőmérsékletig is gazdaságosan és hatékonyan tudnak fűteni.
A fűtésre optimalizált GREE klímaberendezések, természetesen ugyan úgy működnek hűtési üzemmódban is mint a „normál” klíma berendezések.
Mennyire hatékony, mennyire gazdaságos a klíma fűtés?
Hatékonyságát tekintve legegyszerűbben a felvett áram és a leadott fűtési teljesítményének számával, arányával írhatnám le.
Például amikor egy 3,5kW-os klímáról beszélünk, akkor ezek a számok a leadott fűtési – hűtési teljesítményre vonatkoznak.
A klímaberendezés által felvett teljesítmény (azaz, hogy mennyit fogyaszt a berendezés) egy jóval kevesebb számot mutat.
Egy 3,5kW-os GREE klíma berendezés villamos hálózatból felvett teljesítménye (áram fogyasztása) maximum teljesítményen: 1,1kW/h ami igaz mind a két üzem módnál tehát hűtésnél is és fűtésnél is.
Ez azt jelenti, hogy a felvett teljesítmény 3 – 3,5 szeresét képes leadni a klíma berendezés.
Normál lakossági felhasználás esetén az átlagos fogyasztás még kevesebb, kb. 0,45kW – 0,8kW/h között mozog, hiszen nem állandón maximum teljesítményen működik a klíma berendezés.